Witam Miłych Wędrowców na wicca.pl

Tematem tej strony jest wicca, neopogańska inicjacyjna religia misteryjna (inicjacyjna – czyli przekazywana w kowenach przez obrzęd inicjacji z osoby na osobę; misteryjna – czyli oparta na doświadczaniu tajemnic dzięki obrzędom) nawiązująca do – historycznego czy mitycznego – kultu czarownic, i wywodząca się z praktyk z New Forest w Anglii; oraz historyczne i współcznesne pogaństwo.

Jestem wiccanką tradycyjną, inicjowaną w Anglii w 2005 roku jako pierwsza mieszkająca na stałe w Polsce osoba. Wkrótce zaczęłam uczyć wicca i prowadzić kowen. Utrzymuję kontakty z międzynarodową społecznością wiccańską. Chętnie odpowiadam na pytania zainteresowanych. Można się ze mną skontaktować przez formularz na stronie.

Strona w tym roku kończy 18 lat, co oznacza, że są na niej teksty pisane wiele lat temu przez osobę, którą już nie jestem, ale zostawiam je, bo myślę, że ta osoba umiała trafić do początkujących. Teraz mam dużo więcej doświadczenia, którym łatwiej i bardziej odpowiednio jest dzielić się osobiście.

Ostatnio dodane teksty na stronie: